• SUKHI
  • POMOC
  • Konto
  • Lista życzeń
  • KOSZ
  • INSPIRACJA
Jak czyścić dywan

Obracanie:

Nie zapomnij obracać swojego dywanu co najmniej raz na 6 miesiecy. Dzięki temu dywan znosi się równomiernie.

Odkurzanie

Kiedy otrzymasz swój dywan, dobrze go odkurz, aby się upewnić, że nia ma w nim żadnych ubytków.

Później należy odkurzać go regularnie, co zapobiegnie nawarstawianiu się brudu. Pamiętaj, aby czyścić dywan delikatnie, a będzie Ci służył długie lata.. Usunąłeś już cały brud? Świetnie. Teraz czas zmoczyć Twój dywan.

Plamy na wełnianych dywanach

Istnieje wiele sposobów na czyszczenie i usuwanie plam z wełnianych dywanów. Każdy twierdzi, że jego sposób jest najlepszy. My lubimy tę metodę: Wynieś swój dywan na dwór, a następnie delikatnie zmocz go gąbką nasączoną rozcieńczonym mydłem. Aby zakończyć czyszczenie, po prostu spłucz resztki mydła z dywanu. Upewnij się, że zmyłeś wszystko.

Natychmiast wysusz swój dywan.

Wełniane dywany wymagają szybkiego suszenia, zrób więc co w Twojej mocy aby pozbyć się z niego wilgoci. Możesz wyżąć lub powiesić dywan na słońcu. Cokolwiek by się nie działo, pamiętaj, aby nie suszyć dywanu w suszarce do ubrań.

Zapobieganie powstawaniu opornych plam

Oto co najlepiej przeciwdziała powstawaniu opornych plam - usuwaj plamy, kiedy tylko się pojawią. Woda z octem zazwyczaj załatwia spawę i po plamie pozostaje jedynie wspomnienie. Nigdy nie próbuj skrobać plam, spowoduje to jedynie, że wejdą one głebiej. Możesz również użyć pianki do usuwania plam na sucho, która dobrze usuwa plamy i zabrudzenia z wełnianych dywanów. Uważaj jednak z innymi detergentami do dywanów, ponieważ mogą one je zniszczyć.

Nadal nie jesteś pewien jak powinieneś zabrać się do czyszczenia dywanu? Zawsze możesz skorzystać z pomocy specjalistów. Szczegołnie polecamy taką pomoc przy plamach z atramentu, farby, wina lub po odchodach zwierząt.