Jak czyścić dywan

Dywany orientalne Sukhi wykonane są z wytrzymałych, ekologicznych materiałów. Są funkcjonalnymi dziełami sztuki. Podobnie jak wszystkie dywany, również dywany Sukhi wymagają czyszczenia i konserwacji. To pomoże zachować ich piękno. Dywany Sukhi mogą przetrwać setki lat. Ale muszą mieć właściwą opiekę. 

Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące ochrony tej inwestycji. Wystarczy postępować zgodnie z tymi prostymi wytycznymi. Twój dywan Sukhi przetrwa bardzo, bardzo długo. 

Ogólna konserwacja

Dywany orientalne Sukhi sprawują się najlepiej, kiedy są dokładnie myte ręcznie. Oto jedna ważna wskazówka. Nigdy nie używaj ostrych chemikaliów ani detergentów do czyszczenia dywanu Sukhi. Okresowe mycie ręczne pomoże chronić dywan przed uszkodzeniem. Usunie również kurz i brud. Podczas mycia traktuj dywan delikatnie. Usługa profesjonalnego czyszczenia dywanów to kolejna opcja do rozważenia.

Odkurzanie

Powinieneś odkurzać orientalny dywan Sukhi co najmniej raz w tygodniu. Dlaczego zalecamy odkurzanie? Małe cząsteczki, takie jak kurz i brud, mogą wniknąć we włókna dywanu. Odkurzanie pomaga usunąć te cząstki. Zapobiega również zbijaniu się włókien. Odkurzaj całą powierzchnie dywanu, z wyjątkiem frędzli. Pamiętaj, aby pozostawić frędzle w spokoju. Ważne jest również odkurzanie obu stron dywanu. (Czy planujesz użyć turboszczotki? Jeśli tak, wyreguluj szczotkę tak, aby kontakt z dywanem był ograniczony do minimum.)

Zamiatanie

Podobnie jak odkurzanie, zamiatanie powinno odbywać się raz w tygodniu. Czy chcesz powiesić dywan Sukhi na ścianie? Wielu naszych klientów tak robi. W takim przypadku należy czyścić go delikatnie raz lub dwa razy w miesiącu. Na ścianie dywan może nadal gromadzić brud w postaci kurzu. Oto, co należy zrobić podczas zamiatania. Zamiataj delikatnie i tylko w kierunku układania się włókien. Najpierw określ kierunek włókien. Wystarczy przesunąć palcami z jedne na drugą stronę dywanu. To wskaże kierunek zamiatania.

Odwracanie dywanu

Sugerujemy, aby dwa razy w roku odwracać dywan Sukhi. Po prostu odwróć go na około tydzień. Oto dlaczego jest to ważne. Pomoże to w uzyskaniu dostępu do brudu i kurzu z dywanu. Wielu naszych klientów jest bardzo zaskoczonych, kiedy to robią. Widzą, ile brudu ich odkurzacze nie potrafią usunąć. Dotyczy to nawet nowoczesnych odkurzaczy o dużej mocy.

Znaczenie odwracania 

Światło słoneczne może uszkodzić dywan. Dlatego powinieneś obracać swój dywan. Jeśli to możliwe, rób to nawet co miesiąc. Dzięki temu Twój dywan zachowa jednolity kolor. Nigdy nie pojawią się na nim wyblakłe plamy. Obracanie dywanu jest dobre również z innego powodu. Chroni to przed skutkami dużego natężenia ruchu. Oto prosta wskazówka warta zapamiętania. Po prostu obracaj swój dywan za każdym razem, gdy zmienia się pora roku.

Ochrona przed wodą

Woda może uszkodzić dywan. Chroń swój dywan przed zalaniem. Wielu właścicieli dywanów często nie zwraca uwagi na potencjalne uszkodzenia spowodowane przez wilgoć lub mokre podłogi. Nigdy nie umieszczaj swoich wysokiej jakości dywanów Sukhi zbyt blisko źródeł wilgoci lub wody. Może to spowodować uszkodzenie dywanu. 

Jakie jest najczęstsze źródło wody w domach? To woda wyciekająca z roślin doniczkowych. Umieszczenie roślin na stołkach zmniejsza to ryzyko. 

Ale co, jeśli twój dywan wejdzie w kontakt ze znaczną ilością wody? Wystarczy natychmiast usunąć dywan z mokrego obszaru. Usunąć wodę powoli i delikatnie szmatką, a następnie odkurzyć. 

Pamiętaj, aby przed odkurzaniem pozwolić dywanowi wyschnąć. W przeciwnym razie możesz poważnie uszkodzić odkurzacz. Na koniec zostaw dywan w suchym miejscu.

Wymiociny i mocz

Wymiociny i mocz mogą być bardzo destrukcyjne dla włókien dywanu. Bardzo ważne jest szybkie usunięcie moczu i wymiocin zwierząt domowych. W przeciwnym razie mogą trwale poplamić dywan. Wymiociny należy najpierw usunąć. Po wyczyszczeniu obszaru, należy nasączyć go dokładnie wodą. Następnie wytrzeć papierowymi ręcznikami. Należy pamiętać o spodzie dywanu. Umieść ręcznik papierowy z tyłu dywanu. Zmniejszy to ryzyko uszkodzenia. Na koniec umieść wentylator w pobliżu dywanu. Wysusz obie strony.

Dlaczego uwielbiamy podkładki

Podkładka to doskonała inwestycja. Podkładki pod dywan pomagają chronić orientalny dywan Sukhi. Zmniejszają zużycie i wycieranie. Mają również inną zaletę. Dzięki nim dywan staje się bardziej miękki. Podkładka antypoślizgowa pomaga utrzymać dywan na miejscu. Zmniejszy to marszczenie się i zawijanie. Są to kolejne przyczyny powstawania uszkodzeń dywanów.

Unikanie uszkodzeń spowodowanych przez mole

Tak, mole mogą uszkodzić odzież. Czy wiesz, że mogą one również zniszczyć dywan? Mole kochają wełnę. Zjedzą włókna wełny na twoim dywanie, jeśli tylko nadarzy się taka okazja. Jeśli chcesz przechowywać dywan Sukhi, powinieneś go najpierw wyczyścić. Następnie owiń go w oddychający papier. Należy unikać pakowania w tworzywa sztuczne. Plastik może przyciągać wilgoć. 

Usuwanie gumy do żucia

Guma do żucia i dywan Sukhi nie pasują do siebie. A co, jeśli guma przyklei się do Twojego dywanu Sukhi? 

Najpierw spróbuj zamrozić gumę. Gdy guma stwardnieje, łatwiej ją usunąć. Możesz spróbować użyć metalowego skrobaka. Często pomaga on usunąć gumę z dywanu. Oto wskazówka dot. ostrożności. Podczas usuwania gumy z włókien dywanu należy zastosować delikatny nacisk. Ale co, jeśli zauważysz, że guma zaczyna mięknąć? Po prostu przyłóż do niej odrobinę lodu. Guma ponownie stwardnieje. Następnie użyj odkurzacza do usunięcia kawałków zamrożonej gumy. Na koniec umyj powierzchnię letnią wodą. Możesz użyć łyżki stołowej detergentu. Szoruj dywan delikatnie za pomocą ręcznika lub szczotki.

Usuwanie plam z wina

Wino jest niezrównane ze względu na swoją zdolność do plamienia dywanów. Plamy z wina należy usunąć tak szybko, jak to możliwe. Zacznij od odsączenia papierowym ręcznikiem jak największej ilości wina. Po prostu użyj do tego ręczników papierowych lub zwykłych ręczników, jeśli to konieczne. Umieść je na plamie. Bardzo delikatnie uciskaj. Pozwól ręcznikom wchłonąć jak najwięcej wina. W tym momencie nie należy używać mydła ani innych środków czyszczących. 

Pamiętaj, aby pod plamą również umieścić papierowe ręczniki. Usuń ręczniki i zastąp je nowymi ręcznikami. Następnie umyj dywan ręcznie samą wodą. Susz dywan aż do całkowitego wyschnięcia. Co jeśli nie możesz usunąć plamy? Spróbuj zamówić usługę profesjonalnego czyszczenia dywanów tak szybko, jak to możliwe.

Inne rzeczy, których należy unikać

Dywany Sukhi są bardzo trwałe. Ale żaden dywan nie jest niezniszczalny. Jest wiele rzeczy, których powinieneś unikać. Nigdy nie używaj ostrych środków czyszczących, takich jak wybielacz lub amoniak. Trzymaj rośliny doniczkowe z dala od dywanów Sukhi. Stanowią one potencjalne źródło brudu i wody. Nie wyczesuj frędzli swojego dywanu. Spowoduje to uszkodzenie włókien. Przede wszystkim pamiętaj o okresowym czyszczeniu orientalnego dywanu. To najlepszy sposób na dbanie o swoją inwestycję.

[profiler]
Memory usage: real: 36175872, emalloc: 35283880
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem