• SUKHI
  • POMOC
  • Konto
  • Lista życzeń
  • KOSZ
  • INSPIRACJA
O dywanach Beni Qurain z Maroko

Lubisz tradycyjny styl? Pragniesz dywanu, który będziesz mógł przekazać kolejnym pokoleniom? Mamy coś niezwykłego, w sam raz dla Ciebie.

o-dywanach-Beni-Qurain-sukhi

Dywany Beni Qurain to prawdopodobnie najbardziej komfortowe dywany, jakie zobaczysz w całym życiu. Są stworzone w 100% z owczej wełny i nie są barwione. Te cenne dywany są stworzone specjalnie dla osób które najwyżej cenią świat natury. Jednocześnie są wręcz uosobieniem ciepła i luksusu. Wszystkie berberyjskie dywany wyróżniają się geometrycznymi wzorami. Wyglądają bardzo klasycznie w każdym pomieszczeniu. Możesz spodziewać się ujrzenia na nich brązowych linii i kształtów, umieszczonych na białym lub kremowym tle. Zobaczysz również symbole, które opowiadają historię z życia rzemieślnika. Jeśli szukasz czegoś miękkiego i ciepłego, co ogrzeje w nocy Twoje stopy, te niesamowite dywany będą idealne.

Historia berberyjskich dywanów

Aby poznać berberyjskie dywany, należy poznać ich historię. Tradycyjne berberyjskie dywany były tworzone przez plemiona Beni Qurain, które żyły w Górach Atlas w głębi Maroko.

Dywany z wyjątkowych owiec

Góry Atlas znajdują się dokładnie w regionie, w którym można znaleźć wyjątkowe owce. Mniejsze od innych owiec, są bardzo starym gatunkiem. Ich wełna jest niesamowicie wysokiej jakości, co sprawia, że dywany Beni Qurain są tak wyjątkowe. Owce te nadal przemierzają Środkowe Góry Atlas w Maroko. Nasze dywany Sukhi są tworzone ręcznie z wełny tej wyjatkowej rasy owiec.

o-dywanach-Beni-Qurain-sukhi

Całkowicie naturalne i autentyczne

Uwielbiasz prawdziwie wiejskie dywany? Zatem na pewno docenisz dywany Beni Qurain. Te wspaniałe dywany mają facynującą zdolność. Zdolność łączenia długiej tradycji nomadycznych plemion Berberów z dzisiejszą nowoczesnością.

Wprowadź prawdziwy kawałek marokańskiego dziedzictwa doTwojego domu.

Kawałek duszy Maroko

Życie twórców dywanów jest integralną częścią procesu ich tworzenia. Zazwyczaj są one tkane przez kobiety, które kreatywnie włączają elementy z ich życia do wyplatanych wzorów.

Mogą być nimi zjawiska naturalne lub wydarzenia z codziennego życia. Często są znajdowane odniesienia do narodzin, płodności, natury i kobiecości. Widzieliśmy również sceny z wiejskiego życia oraz nawiązujące do religii.