• SUKHI
  • POMOC
  • Konto
  • Lista życzeń
  • KOSZ
  • INSPIRACJA
O nowoczesnych dywanach orientalnych

Orientalne dywany zostały docenione za swoją trwałość i piękno. Ta tradycja trwa już od stuleci. Od czasów starożytnych orientalne dywany są cennymi dobrami. Niewiele innych produktów cieszy się taką reputacją!

Dlaczego kochamy dywany orientalne

Orientalne dywany mogą pochodzić z Indii, Turcji, Persji, Nepalu lub innych regionów. Ta imponująca tradycja dywanów przetrwała próbę czasu. Sukhi z dumą kontynuuje to dziedzictwo.

Orientalne dywany dają poczucie ciepła i dostatku. Cechuje je wysoki stopień artyzmu. Dlatego są nazywane funkcjonalnymi dziełami sztuki. Wartość Twojej inwestycji zwiększy się tylko wraz z upływem czasu.

Tradycja ręcznie tworzonych dywanów

Tradycja ręcznie tworzonych dywanów w Indiach sięga kilkuset lat. Najbardziej skomplikowane dywany tkane były w Imperium Mogołów. Z biegiem czasu dywany indyjskie rozwinęły swój własny styl i osobowość.

Nowoczesne indyjskie dywany posiadają wplecione wzory i kwieciste kontury. Prezentują wyjątkowo żywe kolory. Bardzo dużą wagę przykłada się do procesów wyboru materiału, farbowania i tkania.

Efektem końcowym jest żywy i skomplikowany wzór dywanu, który jest całkowicie unikalny. Te dywany pasują do każdego domu.

Tradycja-ręcznie-tworzonych-dywanów

Orientalne dywany są znakiem rozpoznawczym Sukhi

Indyjskie dywany Sukhi są stworzone z wykorzystaniem naturalnych i bezpiecznych materiałów. Zawierają naturalne barwniki i trwałą przędzę. Co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność? Nasze dywany fair-trade wspierają życie naszych rzemieślników.

Różnice między dywanami ręcznie tkanymi a ręcznie tuftowanymi

Artyści Sukhi z dumą wykonują ręcznie tkane i ręcznie tuftowane dywany. Każdy rodzaj ma swój własny urok. Oba są cenione za ich niesamowite piękno. Ale mają one inny wygląd i styl. Pozwól nam wyjaśnić.

Jaki-jest kierunek-włosia-i-dlaczego-ma-to-znaczenie

Ręcznie tkane dywany orientalne

Niektórzy twierdzą, że ręcznie tkane orientalne dywany to najpiękniejsze ze wszystkich dywanów! Jest w tym wiele prawdy, ponieważ te dywany są niezwykle złożone. Nauka tego rzemiosła wymaga wiedzy i umiejętności. Wykonywanie ich ręcznie jest procesem czasochłonnym.

Ręcznie tkane dywany to prawdziwe dzieła sztuki. Te dywany są prawdziwymi pamiątkami rodzinnymi. Te dzieła sztuki przekazywane są z pokolenia na pokolenie.

Ręcznie-tkane-dywany-orientalne

Ręcznie tuftowane dywany orientalne

Ręcznie tuftowane dywany są również piękne, lecz mniej pracochłonne. To czyni je bardziej przystępnymi. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą zainwestować w ręcznie tkany dywan.

Oba te rodzaje dywanów Sukhi są imponująco trwałe i niesamowicie piękne. Kiedy będziemy o nie właściwie dbać, wszystkie nasze orientalne dywany przetrwają próbę czasu.

Przyjrzyj się uważnie obu i wybierz odpowiedni poziom inwestycji i artyzmu. Wiemy, że podejmiesz właściwą decyzję.

Ręcznie-tuftowane-dywany-orientalne

Jakość orientalnych dywanów zależy od wyjątkowych materiałów

W Sukhi wierzymy w wykorzystywanie wyłącznie najlepszych, trwałych i najzdrowszych materiałów. Im wyższa jakość materiałów, tym wyższa jakość dywanu. Nigdy nie tracimy z oczu tego ważnego faktu.

Używamy najwyższej jakości naturalnej wełny i jedwabiu bambusowego. Zauważysz różnicę.

Bambusowy jedwab nadaje naszym dywanom oszałamiający blask. Jest to nowy rodzaj jedwabiu. Jednak szybko zyskuje on na popularności. Jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska i zrównoważony niż inne rodzaje jadwabiu.

Bambus może rosnąć nawet o 70 stóp w ciągu jednego roku. Bambus zużywa bardzo niewiele zasobów naturalnych. Tradycyjny jedwab zbierany jest z jedwabników. Ale bambusowy jedwab nie wymaga użycia owadów. Ma wiele wspaniałych cech. Cieszymy się, że możemy przyjąć to przyjazne dla środowiska podejście.

Jakość-orientalnych-dywanów-zależy-od-wyjątkowych-materiałów

Nas zespół wykwalifikowanych tkaczy

Naszym celem w Sukhi jest zawsze dostarczać Ci najlepsze produkty. Tkacze Sukhi są najlepsi z najlepszych. Są ekspertami w swojej dziedzinie.

Złożoność projektów szybko pokazuje ich talent. Zachęcamy do zapoznania się z projektami naszych dywanów. To najlepszy sposób na poznanie zdolności naszych rzemieślników.

Nas-zespół-wykwalifikowanych-tkaczy-Sukhi

KPSI (węzły na cal kwadratowy) i jakość tkania

Przekonasz się, że ręcznie tworzone dywany Sukhi mają wysoki współczynnik KPSI. Liczba węzłów jest doskonałym wskaźnikiem jakości tkania. Jest to fakt widoczny w naszych węzłach na cal kwadratowy. Liczba węzłów jest zwyczajowo mierzona w KPSI. Możesz zobaczyć KPSI swojego dywanu na jego tyle. Jest to jeden z najważniejszych elementów.

Używamy systemu oceny jakości obejmującego dwie liczby. Jedna dotyczy liczby węzłów w 9/10 cala szerokości dywanu. Druga liczba to liczba węzłów na 4 ½ cala długości dywanu.

To prawdziwy wskaźnik naszej obsesji na punkcie jakości. Sukchi osiągają wyniki 10/10 w kategorii jakości. Posiadają niesamowitą liczbę 100 węzłów na cal kwadratowy. A to daje ponad 155,000 węzłów na metr kwadratowy. Nasi tkacze pracują ciężko i osiągają imponujące rezultaty.

KPSI-węzły-na-cal-kwadratowy-i-jakość-tkania

Ciemna i jasna strona Twojego dywanu

Każdy ręcznie tkany orientalny dywan ma tak zwaną "jasną" stronę. Ma również "ciemną" stronę.

Pozwól nam wyjaśnić. Włókna są ułożone pod określonym kątem. Oznacza to, że odbijają lub absorbują światło. To prawdziwe piękno! Kolor Twojego dywanu będzie wydawał się kilka odcieni ciemniejszy lub jaśniejszy. Będzie to zależało od tego, gdzie stoisz.

Jesteśmy bardzo dumni z tego poziomu kunsztu. Jest on widoczny w każdym dywanie.

Ciemna-i-jasna-strona-Twojego-dywanu

Jaki jest kierunek włosia i dlaczego ma to znaczenie?

Kiedy przeczesujesz dłonią włókna dywanu, co czujesz? To kierunek włosia. Co oznacza, kiedy kierunek włosia jest gładki? Wtedy czujesz ciemniejszą stronę dywanu. Jeśli dywan jest szorstki, jest to jaśniejsza strona.

Różnicę można dostrzec również patrząc na dywan. Zalecamy uwzględnienie kierunku włosia w projekcie. Czy Twój pokój jest ciemny? Rozważ umieszczenie jasnej strony dywanu w pobliżu wejścia. To cenny sekret projektantów wnętrz. Sprawia to olbrzymią różnicę.