• SUKHI
  • POMOC
  • Konto
  • Lista życzeń
  • KOSZ
  • INSPIRACJA
O wełnianych i filcowych dywanach z Indii

Sukhi posiada ma w ofercie wiele niezwykłych dywanów wełnianych i filcowych prosto z Indii. Dostępne są w wielu kolorach, wzorach i stylach.

welniane-dywane-petelkowe-indie-sukhi

Doświadczeni rzemieślnicy wykonują całość pracy ręcznie. Przez wiele tygodni tkają dywany, tworząc przeróżne wzory i rozmiary. Każdy znajdzie coś dla siebie! Dywany Sukhi z Indii są tkane z najlepszej przędzy i wełny. Każdy dywan jest doładnie sprawdzany, zanim trafi do klienta. Dzięki temu jesteśmy uważani za jednego z najlepszych dostawców indyjskich dywanów.

Czemu akurat dywan tkany ręcznie?

Powodów jest bardzo wiele. Przede wszystkim zamawiając tworzony ręcznie dywan Sukhi, stajesz się właścicielem jedynego w swoim rodzaju dzieła sztuki. Wszystkie nasze dywany są również niesamowicie trwałe i mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Twój dywanmoże się stać rodzinną rodzinną pamiątką, którą przekażesz swoim dzieciom. Poniżej znajdziesz więcej informacji o naszych 7 kolekcjach indyjskich dywanów.

1. Dywany ze ciętego filcu

Uwielbiamy cięte dywany filcowe Sukhi. To najnowszy trend w nowoczesnych wnętrzach. Wyglądają naprawdę luksusowo, a do tego są bardzo funkcjonalne. Wprost wymarzony element wystroju wnętrza.

Jak tworzone są nasze dywany ze ciętego filcu? Nasze rzemieślniczki z Indii ręcznie wyplatają dywany z płatów filcu, które z kolei wykonane są z nowozelandziej wełny. Do stworzenia jednego dywanu potrzebnych jest wiele płatów filcu.

Jest to bardzo wyrafinowany i dostojny proces.

Najlepsza wełniana przędza wzbogaca bogatą strukturę dywanu. Przędza jest dokladnie selekcjonowana przez zespół Sukhi, aby spełniała najwyższe standardy. Musi wyglądać idealnie i mieć doskonałą strukturę.

A teraz trochę więcej o filcu, który jest jednym z najdłużej znanych człowiekowi materiałów. W dzisiejszych czasach nadal jest bardzo wysoko cenionym produktem. My uwielbiamy go za jego piękno, wytrzymałość i ciepło, które daje. Dodatkowo jest całkowicie ekologiczny.

dywany-ze-cietego-filcu

2. Dywany z filcowanej wełny

Dywany z filcowanej wełny są tworzone z wełny z Nowej Zelandii. Wyglądają, jaby były na nie naszyte kolorowe kamyki. Dzieje się tak, ponieważ grube paski filcu absorbują około połowy barwnika.

Te stworzone w Indiach dywany są efektem prawdziwej pasji. Nasze rzemieślniczki pracują tygotniami, uważnie zszywając razem płaty filcu. Efekt ich pracy jest godzien najlepszych komplementów.

Dywany są dostępne w siedmiu różnych wariantach kolorystycznych, możesz więc być pewien, że znajdziesz kolor idealny dla siebie i swojego domu. Dywany są bardzo uniwersalne, i wyglądają doskonale zarówno w nowoczesnych jak i w tradycyjnych wnętrzach.

Pokochasz te gęste dywany, które wprowadzą do twojego domu atmosferę zabawy i radości. Ich kolory są bogate i nasycone, na pewno przyciągną uwagę wszystkich Twoich gości.

Są one również niezwykle miękkie. Te dywany pozwolą Ci cieszyć się najlepszą strukturą oraz kolorem.

dywany-z-filcowanej-welny

3. Dywany Stone

Czy ten dywan jest wykonany z prawdziwych kamieni? Nie, dywany Stone Sukhi są stworzone ze 100% wełny. Wykorzystujemy jedynie najbardziej miekką i najwyższej jakości wełnę z Nowej Zelandii. Naprawdę odczujesz różnicę.

Nasi klienci uwielbiają te dywany za to jak bardzo przypominają one kamienistą plażę. Ale kiedy postawisz na nich stopę, okaże się, że są one wyjątkowo miękkie i ciepłe. To idealny sposób na wprowadzenie odrobiny natury do domu. I jakie oryginalne podejście do kreowania wystroju wnętrza!

Utrzymane są w odcieniach szarości, brązów i bieli, co sprawia że sprawdzą się idealnie we wnętrzach, w których niezbędna jest odrobina neutralnych kolorów.

Te bogate w detale dywany mają prawdziwie skomplikowaną strukturę. Dodają pomieszczeniom głębi. Nie bądź zaskoczony, jeśli goście będą chcieli dotykać Twojego dywanu. Każdy będzie chciał sprawdzić, czy jest zrobiony z prawdziwych kamieni!

dywany-stone-sukhi

4. Wełniane dywane pętelkowe

Potrzebujesz ciepłego dywanu, żeby nie marzły Ci stopy? Chcesz, aby był idealnie miękki, co może dać jedynie wełna? Te dywany są tak ciepłe, jak to tylko możliwe. Są również niesamowicie trwałe. Doskonale sprawdzą się w życiu codziennym.

Wełniane dywany pętelkowe są tworzone z filcowanej wełny z Nowej Zelandii. Grube pasma filcu są bardzo ściśle ze sobą splatane , tworząc zwarte linie pętelek. Efekt ten jest fascynujący, a przede wszystkim praktyczny i wygodny.

Dywany w naszej ofercie mają prostokątne kształty i występują w sześciu kolorach. Możesz wybierać spośród bieli, czerni, szarości, kości słoniowej, wielbłądziego beżu oraz brązu. Te neutralne kolory podkreślają naturalny wygląd dywanów

Wełniany dywan pętelkowy możesz umieścić w absolutnie dowolnym miejscu swojego domu. Gdziekolwiek znajdzie się ten dywan... na pewno stanie się tematem rozmów.

welniane-dywane-petelkowe-sukhi

5. Plecione filcowane dywany z wełny

Tworzone w Indiach ze 100% wełny, nasze plecione filcowane dywany z wełny oferują coś całkowicie specjalnego. Dlaczego filcowanie jest tak niezwykłe? Ta technika sprawia, że wełna jest jeszcze bardziej trwała i odporna na wilgoć. Wtedy właśnie ta sfilcowana wełna jest starannie splatana w piękny dywan.

Pleciony dywany filcowe Sukhi są dostępne w sześciu pięknych kolorach. Nasi artyści farbują je ręcznie. A ich rozmiar może zostać dostosowany przez Ciebie. Nie wahaj się i wybierz dywan, który zarówno praktyczny jak i luksusowy.

Tworzenie-wełnianego-lub filcowego-dywanu

6. Plecione dywany wełniane

A może prawdziwe szczęście jest zrobione z wełny? Może uściśnie Cię mocno i gorąco. I przypomni o Twoim ulubionym, zrobionym na drutach swetrze. To właśnie przychodzi do głowy, kiedy myślimy o naszych plecionych dywanach wełnianych.

Te grube, ciepłe dywany są tkane ręcznie z wełny. Zostały stworzone, aby być bardzo miękkie. Ciesz się tą miękką miłością, która płynie z naszych wełnianych dywanów. Od naszych rzemieślników, prosto do odpowiedniego miejsca w Twoim domu.

Każdy z naszych plecionych dywanów wełnianych jest inny. Wybierz spośród trzech pięknych kolorów. Mogą zostać wykonane na Twoje indywidualne zamówienie!

wełnianych-i-filcowych

7. Dywany płasko tkane

Dywany płasko tkane są wyplatane nieco inaczej od reszty. Istnieje kilka powodów, dla których te tradycyjne indyjskie dywany są tak wyjątkowe.

Po pierwsze, są one tkane ręcznie, a nie na krośnie. W efekcie powstaje bardzo specyficzny dywan. Wzór może być oglądany z obu stron.

Dywany płasko tkane są również wolne od czegoś, co nazywamy "resztką". Resztka jest wełną przymocowaną do spodniej części. Co to oznacza dla Ciebie? Otrzymasz dywan, który jest prawdziwie płaski. Można łatwo przesuwać na nim meble. Te dywany zbierają także mniej kurzu i sierść.

Nasze dywany płasko tkane dostępne są w czterech kolorach. Dostosuj go do swoich oczekiwań!

dywany-płasko tkane