• SUKHI
  • POMOC
  • Konto
  • Lista życzeń
  • KOSZ
  • INSPIRACJA
Tworzenie dywanu z filcowych kulek

Stworzenie dywanu z filcowych kulek wymaga ogromnych umiejętności. Muszą one być także połączone z wielką pasją i ogromną cierpliwością.

tworzenie dywanu z filcowych kulek-sukhi

Czy wiesz, że nasz zespół w Nepalu tworzy ręcznie tysiące filcowych kulek?Jesteśmy przekonani, że cudowne rezultaty są tego warte.

Nasze rzemieślniczki z Nepalu otrzymują godne wynagrodzenie, zazwyczaj 2 lub 3-krotność średniego wynagrodzenia w regionie. Pracują w małych warsztatach, a wiele z nich ma małe dzieci.

Elastyczna natura pracy przy tworzeniu dywanów doskonale sprawdza się w przypadku młodych matek. Dzięki niej mogą pracować w domach i opiekować się swoimi rodzinami.

Podróż każdego dywanu z filcowych kulek

Czy chcesz w pełni docenić ogrom pracy i poświęcania, który wkładamy w stworzenie każdego dywanu? Jeśli tak, zapraszamy do obejrzenia tego filmu.

Nasi rzemieślnicy delikatnie obtaczają każdą kulkę ręcznie, po namydlonej powierzchni. Kluczowym elementem tego procesu jest ciągłe toczenie i opłukiwanie kulki. W ten sposób zmniejsza się ona i nabiera właściwego kształtu.

Po zakończeniu tego procesu kulkę umieszcza się w zimnej wodze i opłukuje. Cały proces jest powtarzany, aż uzyskamy wszystkie kulki potrzebne do stworzenia dywanu.

Wełna naturalnie suszona na słońcu

Na następnym etapie wszystkie filcowe kulki są wystawiane na słońce, aby wyschły. Kiedy są już suche, rozpoczyna się bardzo pracochłonny proces zszywania. Do stworzenia jednego, niepowtarzalnego dywanu może być potrzebnych nawet 10 000 małych, filcowych kulek.

Każdy dywan Sukhi to wynik poświęcenia, talentu i ogromu pracy naszych rzemieślników. Dlatego uważamy, że każdy z nich to niezwykłe dzieło sztuki.