• SUKHI
  • POMOC
  • Konto
  • Lista życzeń
  • KOSZ
  • INSPIRACJA
Wykonywanie ręcznie tkanych i ręcznie tuftowanych dywanów

Ręcznie tkane i ręcznie tuftowane dywany Sukhi są wytwarzane przez wykwalifikowanych rzemieślników. Otrzymują oni sprawiedliwe wynagrodzenie i dobre warunki pracy.

nowoczesnych-dywanach-orientalnych-Sukhi

Ale te dwa rodzaje dywanów nie są takie same. Techniki ich produkcji są całkowicie różne. Różny jest także poziom i czas ich wykonania.

Klienci często proszą nas o wyjaśnienie tych różnic. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Jak powstają ręcznie tkane dywany?

Nasze ręcznie tkane dywany są wykonane przy użyciu starożytnych technik. Rzemieślnicy tworzą te dywany przy użyciu pojedynczych kawałków wełny. Kładzie się je na krosna.

godne-wynagrodzenie-dywany-całkowicie-ręcznie

Praca jest wolna i ostrożna. Ten proces wymaga wyjątkowych umiejętności. Efektem końcowym jest wspaniały dywan. To naprawdę jedne z najlepszych dywanów, jakie można znaleźć.

Wierzymy, że doskonałe materiały są podstawą każdego dywanu. Dlatego używamy tylko wysokiej jakości, trwałych materiałów. W naszych dywanach znajdziesz jedwab bambusowy i wełnę. Jest to konieczne w przypadku wykwintnych ręcznie tkanych dywanów.

Następnie nasza surowa wełna jest gręplowana i oczyszczana. Później jest zmieniana w piękną przędzę.

Jaki jest trzeci etap procesu ręcznego wytwarzania dywanów w Sukhi? Jest nim farbowanie wełny. Ten proces jest bardzo ważny. Pozwala nam tworzyć setki różnych, żywych kolorów.

jedwab-bambusowy-i-wełnę-naturalne-materiały

Wreszcie zaczyna się najbardziej pracochłonna część procesu. Nasi wykwalifikowani rzemieślnicy zaczynają splatać dywan.

Tkane dywany Sukhi są tkane wyłącznie ręcznie. Nie uznajemy dróg na skróty. Tkanie odbywa się na specjalnie zaprojektowanym krosnach.

Pionowe nitki są przywiązane do krosna. Są to wytrzymałe i mocne nici. W końcu staną się podstawą dywanu. Wątek biegnący poziomo przeplata się z pionowymi nitkami. Te najważniejsze wertykalne wątki tworzą podstawę.

Następnie nasi wykwalifikowani rzemieślnicy tworzą węzły ręcznie. Przywiązują je do nitek osnowy. Później przecinają je i ostatecznie zabezpieczają węzeł. Oto mało znana ciekawostka. Doświadczony tkacz Sukhi może związać aż trzydzieści węzłów na minutę! Czasami wiązanych jest do 10 000 węzłów dziennie.

KPSI-węzły-na-cal-kwadratowy-Ręcznie-tkane-dywany-orientalne

Pamietaj, że dywaniki Sukhi mogą mieć bardzo złożone wzory. Ich stworzenie może trwać bardzo długo.

Po zakończeniu procesu twórczego dywanu są prane. Proces prania uwalnia naturalne piękno i połysk przędzy. Ponadto pranie pomaga usunąć wszelkie zabrudzenia. Podczas tkania może gromadzić się brud. Następnie nasze ręcznie tkane dywany są gotowe do wyrównania i przycięcia.

To daje ostateczne wykończenie. Każdy ręcznie tkany dywan to prawdziwe dzieło sztuki.

W jaki sposób wykonywane są ręcznie tuftowane dywany?

Ręcznie tuftowane dywany są zupełnie inne. Oczywiście, są one wykonane ręcznie. I tutaj kryje się największa różnica. Ręcznie tuftowane dywaniki nie są wytwarzane przez zawiązywanie węzłów. Oznacza to, że mogą być wykonane szybciej. Są one znacznie tańsze niż ręcznie tkane dywany i wciąż zapewniają wyjątkową jakość.

Istnieją również dywany tuftowane, które są produkowane maszynowo. Jednak wszystkie dywany Sukhi są wykonywane ręcznie.

Rahit-tuftowane-dywany

Ręcznie tuftowane dywaniki są produkowane przy użyciu wysoce wyspecjalizowanego narzędzia. Nazywa się ono pistoletem do tuftowania. Pętle z wełny przepychane są przez specjalny rodzaj podkładu. Ten podkład ma nadruk projektu dywanu.

Najpierw pętle wełny przepychane są przez nadruk. Następnie rozpoczyna się drugi proces. Za pomocą bezpiecznego kleju lateksowego nakładana jest kolejna baza nazwana siatką. Klej ten musi wyschnąć. Następnie do tylnej części dywanu zostaje dodana wykończeniowa podkładka ochronna.

Później rozpoczyna się ostatni etap procesu. Dywan jest przycinany. Oznacza to, że wszystkie pętle na górze dywanu są przycinane i wyrównywane. To cięcie tworzy grubość.

Te dywany nie mają jednak tak wyjątkowo wysokiej jakości jak ręcznie tkane dywany. Ale efekt końcowy to wciąż piękny, ręcznie stworzony dywan.