• SUKHI
  • POMOC
  • Konto
  • Lista życzeń
  • KOSZ
  • INSPIRACJA
Wytwarzanie grubych wełnianych dywanów i tkanych dywanów

Wielki kunszt, najwyższej jakości wełna i miłość. Te trzy elementy tworzą nasze grube i wygodne dywany Sukhi.

Po prostu wejdź na te dywany. Twoje stopy natychmiast zauważą ciepło i bogatą złożoność struktury. Te dwustronne dywany są przeznaczone do użytku przez dekady.

Jedno spojrzenie na dywan Sukhi ujawnia jego złożoności. Wykonanie grubego wełnianego dywanu Sukhi lub dywanu z dzianiny wełnianej to inwestycja w czas i pasję. Przyjrzyjmy się temu starożytnemu procesowi wytwarzania dywanów

Krok pierwszy - najwyższej jakości przędza wełniana na świecie

Prawdziwie idealny wełniany dywan wymaga wykorzystania doskonałej wełny. W Sukhi mamy obsesję na punkcie używania wyłącznie najwyższej jakości surowców. Właśnie tego potrzebują nasi rzemieślnicy do zdziałania cudów!

Nasze grube dywany z wełny i tkane dywany są wykonane z bardzo grubej wełny nowozelandzkiej. Wełna ta jest hipoalergiczna i antybakteryjna.

Aby wydobyć to, co najlepsze z wełny, potrzebne są pewne prace przygotowawcze. Musi ona być gręplowana, szczotkowana, a następnie sprzędzona w miękką przędzę wełnianą. Nasza przędza jest również przędzona ręcznie. Nadaje to jej specjalny poziom trwałości i miękkości.

Nasi rzemieślnicy filcują przędzę ręcznie za pomocą wody z mydłem. Ten proces zwiększa trwałość, a jednocześnie zmniejsza poziom tarcia. Następnie przędzę umieszcza się w zimnej wodzie, a potem starannie spłukuje.

Krok drugi - ogromne igły

Przejdźmy do drugiego etapu procesu. Nasi wykwalifikowani rzemieślnicy używają naprawdę ogromnych igieł! Są one niezbędne do stworzenia ciasnych splotów wełnianych dywanów. Przekonasz się, że te ręcznie tworzone dywany są niezwykle trwałe.

Krok trzeci- casting

Następnie nasi rzemieślnicy muszą uprząść wełnę. Biorą kulki z wełny. Następnie znajdują koniec przędzy, która jest następnie włożona w środek. Przędzenie wymaga wiązania. Wymaga to stworzenia pętli, podobnej do węzła. Później nasi twórcy zaciskają ten węzeł.

Krok czwarty - czas tkania

Na tym etapie rozpoczyna się tkanie! Zastosowana technika jest bardzo podobna do robótek, które prawdopodobnie znasz. Ale różnica jest wielka. Te igły można nazwać "gigantycznymi". Są kilkakrotnie większe niż zwykłe igły do szycia.

Krok piąty - nabieranie

Następnie igła jest trzymana w lewej ręce. Nabieranie oznacza nawlekanie dwóch oczek na prawą igłę. Artyści Sukhi zaczynają od robienia dwóch oczek. Następnie zrzucają pierwsze oczko na drugie oczko. Na końcu związują je.

Krok szósty - kolejne oczko

Następnie nasz rzemieślnik robi kolejne oczko, a następnie ponownie nabiera jeszcze jedno oczko. Ten proces trwa do końca rzędu. Rząd kończy się, gdy na prawej igle pozostaje tylko jedno oczko.

Krok siódmy - cięcie przędzy

Teraz przędza jest cięta. Cięcie przędzy pozostawia pasmo, zazwyczaj długości przedramienia. To pasmo jest przeciągane przez ostatnie oczko.

Porównanie naszych grubych dywanów z wełny z naszymi ręcznie tkanymi dywanami

Obydwa typy dywanów są niesamowite! Ale przekonasz się, że grube dywany z wełny są znacznie grubsze niż nasze ręcznie tkane dywany. Imponująco gruba natura przędzy wełnianej dodaje niesamowitego wyglądu i złożoności.

Pozwala to naszym rzemieślnikom na pokazanie ich niesamowitego kunsztu. Grubość tych dywanów dodaje pomieszczeniu życia i charakteru.

Różne techniki tkania stosowane w przypadku grubych dywanów z wełny i ręcznie tkanych dywanów. Różne wzory tkania można dostrzec gołym okiem.

Te dwa rodzaje dywanów różnią się również na inny sposób. Tkane wełniane dywany są odrobinę bardziej wytrzymałe. Grube dywany z wełny są bardziej miękkie i trochę mniej zwarte.

Nasi wykwalifikowani rzemieślnicy mogą tworzyć prostokątne dywany w oszałamiającej gamie kolorów. Każdy dywan Sukhi to jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki. Tworzony jest z pasją i miłością przez mistrza dywanów.

Już jedno spojrzenie i jedno dotknięcie sprawi, że nigdy nie będziesz zadowolony z żadnego innego dywanu.